امروز:

تهیه صورتهای مالی


تهیه صورت‌های مالی و خطاهای احتمالی آن

در برخی از شرکت‌ها که صورتهای مالی تهیه می‌شود و  اشکالات عدیده‌ای در آن صورت‌های مالی و یادداشت‌های پیوست آنان مشاهده می‌شود که برخی از آن اشکالات عمده و برخی هم جزئی می باشد. در رابطه با این اشکالات و  موضوع عمده یا جزئی بودن آنان را باید کنار گذاشت.صورت‌های مالی (آخرین) (آخرین) نهایی که توسط امور مالی یک شرکت تهیه می‌شود و  باید عاری از هرگونه اشتباه و  اعم از عمده و  جزئی و  ظاهری یا از نظر استانداردهای حسابداری باشد. صورت‌های مالی (آخرین) (آخرین) نهایی منعکس‌کننده طرز عملکرد مدیریت یک شرکت طی یک سال یا دوره مالی و در واقع ویترین آن شرکت می باشد. صورت‌های مالی که توسط شرکت‌های معتبر دنیا تهیه می‌شود و  با کیفیت بسیار بالا از هر جنبه (کاغذ و  حروفچینی و  رنگها و  طراحی و  صفحه‌بندی و  محتویات و …..) تهیه صورتهای مالی و به صورت کتابچه چاپ می‌شود. در چنین گزارش‌هایی و  کوچک‌ترین اشتباهی مشاهده نمی‌شود.

علل این امور را می‌توان مسوولیت پذیری افرای دانست که این گزارش‌ها را تهیه می نمایند و همچنین به اعتبار این شرکت‌ها در جامعه مربوط می‌شود. البته تهیه چنین گزارش‌‌هایی مستلزم تحمل هزینه‌های بالایی می باشد و جهت شرکت‌های متوسط و کوچک نمی‌تواند توجیه‌پذیر باشد
و انتظاری هم از این شرکت‌ها نمی‌رود که چنین هزینه‌هایی را متحمل شوند و  ولی همان صورت‌های مالی که توسط برخی از شرکت‌ها برروی کاغذ عادی و به صورت فتوکپی تهیه می‌شود و به گونه بسیار ساده‌ای است و  حداقل باید به نحو صحیح و بدون هیچ‌گونه اشتباهی باشندمی‌توان گفت اشتباهات متداولی که در صورت‌های مالی و یادداشت‌های پیوست برخی از شرکت‌ها مشاهده می‌شود (اشتباهات ظاهری و نه از نظر استانداردهای حسابداری) و  به احتمال زیاد در اثر بی دقتی و  بی‌توجهی یا نداشتن آگاهی تهیه‌کنندگان آنان رخ می‌دهد زیرا جهت آنان صورت‌های مالی (آخرین) (آخرین) نهایی و یادداشت‌های پیوست آنان فاقد ارزش چندانی بوده و تنها یک نوع رفع تکلیف به حساب می‌آید. نمونه‌هایی از چنین اشتباهات به شرح زیر می باشد.


نوشته شده در : چهارشنبه 20 تیر 1397  توسط : سامان حسنی.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic